foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

sp1bystra.plDziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Logowanie

Projekt EU

Rozwój przez edukację w gminie Wilkowice

Zobacz

Facebook

Zapraszamy na szkolnego Facebook'a

LUBIĘ TO!

Dni dodatkowo wolne

DNI DODATKOWO WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH w roku szkolnym 2020/2021

LUBIĘ TO!

 

Wielka, górska wyprawa bystrzańskich trzecioklasistów

W dniach 6-7 czerwca klasa III b. ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Bystrej wybrała się na wielką górską wyprawę. Celem był Klimczok, ale nie dotarliśmy do niego najkrótszą i najłatwiejszą trasą. Rankiem pierwszego dnia, po zjedzeniu śniadanka, wystartowaliśmy spod szkoły i pomaszerowaliśmy w kierunku Koziej Góry. Tam posililiśmy się lodami i miło spędziliśmy czas na placu zabaw. Później ruszyliśmy w dalszą drogę i przez przełęcz Kołowrót dotarliśmy na Szyndzielnię, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Bystrej. Stamtąd, już spacerkiem, doczłapaliśmy do schroniska na Klimczoku. Zjedliśmy pyszny obiad (choć nikt nie wierzył, że można zjeść tak duuuuuuużo) i odpoczęliśmy chwilę w naszych pokojach. Do zachodu słońca bawiliśmy się na placu zabaw i graliśmy w nogę. Wieczorem rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy samodzielnie usmażone kiełbaski. Niestety dobrą zabawę popsuła nam pogoda i burza wygoniła nas do schroniska. Z lekkim przerażeniem oglądaliśmy łańcuchy piorunów dookoła schroniska.  Pełni wrażeń zasnęliśmy w końcu w swoich łóżkach.

 

Następnego dnia, po śniadaniu, znowu założyliśmy wygodne buty, zabraliśmy plecaki i ruszyliśmy do Szczyrku. Drugiego dnia trasa prowadziła głównie w dół (uff) Po drodze zatrzymaliśmy się na chwilkę w szczyrkowskim Sanktuarium na Górce. Na zakończenie spędziliśmy trochę czasu na Placu Św. Jakuba w Szczyrku. Wspólnie pośpiewaliśmy, pojeździliśmy na gokartach ( Karolina nawet na koniu! ) ;) i zjedliśmy pyszną pizzę. Popołudniu busem wróciliśmy do Bystrej i rozeszliśmy się do domów. Następnego dnia dokładnie przeanalizowaliśmy swoją trasę i z dumą odkryliśmy, że w ciągu dwudniowej wycieczki pokonaliśmy pieszo ponad 16 kilometrów!

 

 

2021 Copyright SP1Bystra Rights Reserved