foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

sp1bystra.plDziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Logowanie

Laboratoria przyszłości

Zobacz

Facebook

Zapraszamy na szkolnego Facebook'a

OK

Dni dodatkowo wolne

DNI DODATKOWO WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH w roku szkolnym 2023/2024

OK

            W dniu 4.04.2017 klasa 4a i 5a pod opieką wychowawców p. Urszuli Copiji i p.Romana Kubicy uczestniczyły w warsztatach pt. "Zwyczaje świąteczne i historia palm wielkanocnych wg tradycji żywieckiej", aby lepiej poznać zwyczaje poprzedzające Wielkanoc oraz obrzędy wielkanocne wybrały się do muzeum w Zamku Sułkowskich. Tam pani etnograf opowiedziała nam w bardzo ciekawy sposób o Popielcu, Wielkim Poście, Niedzieli Palmowej, obrzędach Wielkiego Tygodnia, święceniu pokarmów, obchodach Święta Zmartwychwstania,  a także śmigusie – dyngusie itp. Wszystko ilustrowała pokazem multimedialnym. Po wprowadzeniu na temat  Świąt Wielkanocnych  oraz znaczenia tradycji w dzisiejszym świecie, pod kierunkiem pracownic muzeum każdy z nas wykonał dla siebie palmę. Zaczęliśmy od wykonania kwiatów z różnokolorowej bibuły i łączyliśmy je,  używając do tego gałązek bazi, bukszpanu, jałowca i thui. Wszystko precyzyjnie spinaliśmy drucikami. Palmy były piękne, a my byliśmy bardzo z siebie dumni. Pojawiło się wiele pozytywnych emocji.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - http://sp1bystra.pl/images/galerie/palmy17

Była to bardzo trudna praca, ale w końcu zamocowaliśmy kwiaty w palmach. Te z kolei towarzyszyły nam w kościele na Rekolekcjach Wielkopostnych. Lubimy w taki nietypowy sposób poszerzać wiedzę o naszej kulturze i tradycji. To były już drugie nasze warsztaty i wybieramy się wkrótce na kolejne

2023 Copyright SP1Bystra Rights Reserved