foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

sp1bystra.plDziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Logowanie

Laboratoria przyszłości

Zobacz

Facebook

Zapraszamy na szkolnego Facebook'a

OK

Dni dodatkowo wolne

DNI DODATKOWO WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH w roku szkolnym 2023/2024

OK

Powiatowy Konkurs BRD

             Jak co roku uczniowie szkół podstawowych brali udział w eliminacjach międzyszkolnych w konkursie BRD. W tym  roku odbyły się one w SP w Rybarzowicach w dniu 9.03.2017 r.

             Drużyna SP Bystra, jako zwycięska drużyna eliminacji - w sobotę 1kwietnia 2017 r.  pod opieką p. Urszuli  Copiji brała  udział w powiatowych eliminacjach  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które zostały zorganizowane wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego . Odbyły się one w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Mazańcowicach.  Drużyna  SP Bystra składała się z uczniów  klas piątych i szóstych i jako jedyna reprezentowała naszą gminę w drugim etapie konkursu.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - http://sp1bystra.pl/images/galerie/brd17

            Zmagania rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie drużyny zaprezentowały umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratownika medycznego Janusza Głaza. Po tych etapach każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego. Rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji. Publiczność mogła podziwiać precyzję, opanowanie i koordynację jazdy na skomplikowanym torze przeszkód.  Na zakończenie turnieju drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podinsp. Krzysztofa Gałuszki,  Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Wiesława Czarneckiego,  Zastępcy Wójta Gminy Jasienica oraz prezesa Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego p. Aliny Puszyńskiej. Nasza drużyna zajęła szóste miejsce i otrzymała dyplom, a każdy z uczestników otrzymał upominek - silikonowy bidon. Po wręczeniu nagród i pucharów wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni przez gospodarzy SP w  Mazańcowicach na smaczny obiad.

            Tego dnia wiele się nauczyliśmy i mogliśmy porównać nasze umiejętności z zawodnikami najlepszych szkół w powiecie.

2023 Copyright SP1Bystra Rights Reserved