foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

sp1bystra.plDziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Logowanie

Projekt EU

Rozwój przez edukację w gminie Wilkowice

Zobacz

Facebook

Zapraszamy na szkolnego Facebook'a

LUBIĘ TO!

Dni dodatkowo wolne

DNI DODATKOWO WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH w roku szkolnym 2020/2021

LUBIĘ TO!

Dzień Kota w Szkole Podstawowej w Bystrej

Na liście nietypowych świąt obchodzonych w naszej szkole znalazł się Dzień Kota.

17. lutego wszyscy miłośnicy tych domowych pupili przygotowali wiele ciekawostek z ich życia i przedstawili zainteresowanym koleżankom i kolegom. Nie zabrakło pluszowych kocich maskotek, a wielu uczniów wystąpiło w kocim przebraniu. W miłej atmosferze wybierano najpiękniejsze kostiumy i charakteryzacje.

Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a najbardziej zaangażowani- pamiątkowy dyplom.

Wszyscy dobrze się bawili, przy okazji zdobywając wiedzę. To było naszym celem, bo  przecież najcenniejsza jest nauka poprzez zabawę!

 

 

 

 

 

 

 

Zabawa karnawałowa w szkole w Bystrej – jak z bajki…

Czy trolle naprawdę przynoszą szczęście? Szóstego lutego 2017 r. wystarczyło spojrzeć na twarze najmłodszych uczniów SP w Bystrej, by mieć pewność, że tak!!!

To właśnie tego dnia sala gimnastyczna stała się centrum trollowego świata. Na dzieci  z zainteresowaniem spoglądały wizerunki sympatycznych, magicznych stworzeń, zaś sufit zdobiły barwne dekoracje przeniesione jakby wprost z ich baśniowej krainy. Tak piękna scenografia była jednak tylko wstępem do wyjątkowej zabawy karnawałowej.

Kiedy  z głośników popłynęła skoczna muzyka, do sali wbiegli przedziwni prowadzący. Były to dwa najprawdziwsze trolle!  Trudno było oderwać od nich wzrok.  Ich baśniowe stroje  i bardzo, bardzo długie  tęczowe włosy sprawiły, że nawet dorośli poczuli się znów jak dzieci. Niezwykły duet przygotował wiele interesujących gier i zabaw. Ależ się działo! Trzeba było wykazać się zręcznością, refleksem i pomysłowością.

 Docenione zostały również stroje, jakie przygotowali nasi uczniowie. Każdy chciał wziąć udział w paradzie i zaprezentować swoje przebranie.

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nieuchronnie nadszedł  więc i kres wizyty gości z baśniowej krainy. Chociaż trolle pożegnały społeczność Szkoły Podstawowej w Bystrej, to pozostawiły radosną atmosferę, radość na zarumienionych twarzach i wesoły błysk w oczach naszych uczniów.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Bystrej wraz z Gronem Pedagogicznym pragnie złożyć serdeczne podziękowania Agencji Artystycznej Art  Venture na czele z Panem Sebastianem Chmielem za stworzenie tego niezwykle profesjonalnego i barwnego widowiska.

 

 

 

 

 

 

 

2021 Copyright SP1Bystra Rights Reserved