EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Znajomość języków jest bramą do wiedzy”.

Roger Bacon

Nauka języków to najważniejsze przesłanie Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest w całej Europie 26 września. Ten szczególny dzień na dobre wpisał się do kalendarza imprez Szkoły Podstawowej w Bystrej. Co roku przyłączamy się do obchodów tego święta, pragnąc zwrócić uwagę naszych uczniów na różnorodność językową i kulturową Europy.

Z tej okazji zorganizowano w tym roku dwa konkursy. Uczniowie klas I-III mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w konkursie plastycznym pt. „Jestem Europejczykiem”, natomiast uczniowie klas IV-VI mieli okazję wykazać się pomysłowością w wykonaniu klasowego plakatu na temat wybranego kraju europejskiego.

Dodatkową atrakcją był przygotowany przez uczniów klas VI program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków”. Zaprezentowane piosenki i scenki w zabawny sposób ukazywały korzyści płynące ze znajomości języków.

Obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole dostarczyły uczniom wielu ciekawych wrażeń i z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. A za rok czekają kolejne niespodzianki.