foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

sp1bystra.plDziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Logowanie

Projekt EU

Rozwój przez edukację w gminie Wilkowice

Zobacz

Facebook

Zapraszamy na szkolnego Facebook'a

LUBIĘ TO!

Dni dodatkowo wolne

DNI DODATKOWO WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH w roku szkolnym 2020/2021

LUBIĘ TO!

30 września w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. WMTDay to w rzeczywistości nie tylko jeden dzień. Przed magiczną datą 30 września uczniowie powtarzali i ćwiczyli tabliczkę mnożenia. Na zajęciach szkolnych robili ozdoby oraz plakaty przypominające o zbliżającym się wydarzeniu, a także przykładowe zestawy zadań dla celów ćwiczeniowych. Odbyły się również wstępne eliminacje, podczas których wyłoniono uczniów przystępujących do części pisemnej.

W piątek o godzinie 8:00 pani dyrektor uroczyście rozpoczęła obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Pierwszym etapem był egzamin pisemny, polegający na rozwiązaniu w określonym czasie pięciu trudnych przykładów z tabliczki mnożenia. Po krótkiej przerwie każdy uczeń mógł zmierzyć się z tabliczką mnożenia w formie ustnej. Na terenie szkoły zostały rozstawione stoiska. Na każdym z nich pracowało trzech uczniów egzaminatorów, których zadaniem było sprawdzenie wiedzy z tabliczki mnożenia swoich koleżanek i kolegów oraz mierzenie czasu poświęconego na udzielenie pięciu poprawnych odpowiedzi. Wszyscy egzaminatorzy spisali się doskonale, wykonując swe zadania w odpowiedzialny i profesjonalny sposób. Dziękujemy egzaminatorom ale nie tylko. Uczniowie w roli Asystentów uczestniczyli w instalacji stoisk, ozdabianiu ich oraz dokumentowaniu przebiegu całej akcji, z czego wywiązali się znakomicie.

Po przeprowadzeniu wszystkich egzaminów i wyłonieniu mistrzów tabliczki mnożenia, odbył się apel na szkolnym boisku. Wszyscy zaangażowani w akcję uczniowie odebrali słodki poczęstunek a osoby, które uzyskały pozytywny wynik w testach otrzymały upominek.

Punktem kulminacyjnym Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było rozdanie imiennych znaczków MTExpert podczas poniedziałkowego apelu. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Stres i świadomość uciekającego czasu sprawiły, że nie wszyscy ukończyli test pozytywnie i z pewnością czekają na rewanż za rok. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom, Asystentom i wszystkim uczestnikom.

2021 Copyright SP1Bystra Rights Reserved