SPB

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Nie czekaj, spełnij swój obowiązek przez wakacjami!

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i wypełnij formularz spisowy.

Dokonując spisu za pośrednictwem aplikacji do samospisu należy wykazać wszystkie osoby, które
w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu.

Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu.

Spisanie się przez Internet daje możliwość wzięcia udziału w Loterii i wygranie atrakcyjnych nagród!

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Loterii trwa do 7 lipca 2021 r. Im szybsze zgłoszenie do udziału w Loterii, tym większa szansa na wygraną!

Jeżeli nie masz dostępu do komputera/Internetu zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon lub odwiedź najbliższy urząd gminy, gdzie na czas

trwania spisu, urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca do spisania się przez Internet. Stanowisko do samospisu dostępne jest również

w siedzibie Urzędu Statystycznego w Katowicach (po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem 32 77 91 233).

Jeśli nie spiszesz się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99,

aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić mu przekazania danych. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie

nie będą realizowane do odwołania.

Możesz potwierdzić tożsamość rachmistrza spisowego, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 lub sprawdzając na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/.

Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach

przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani

do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Chcesz sprawdzić, o co pytamy w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową?
Wejdź na
https://spis.gov.pl/ i bądź na bieżąco!

uczniowie.jpgrodzice.jpg

W dniu 17.09.2019 odbyła się wycieczka klasy VIII do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Konzentrationslager Auschwitz – największego niemieckiego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady.

74 rocznica wyzwolenia więźniów obozu w Oświęcimiu przypomina o jednym z najbardziej mrocznych i tragicznych momentów naszej historii. Wspólnie z wychowawcą poznaliśmy historię i okrucieństwo II wojny światowej.

Zrozumieliśmy, dlaczego to miejsce nazywane było "fabryką śmierci", gdzie do zabijania ludzi używano komór gazowych z gazem bojowym o nazwie cyklon B, co to były "marsze śmierci" podczas ewakuacji obozu zimą w 1945r. Jakie straszne cierpienia zadawane były Polakom i innym narodowościom prześladowanym przez Niemcy hitlerowskie podczas II Wojny Światowej w latach 1939 -1945 na terenach okupowanych. To była trudna lekcja historii,ale bardzo ważna dla każdego z nas.

Uczniowie klasy VIII

IMG_0083.JPG

IMG_0043.JPG

IMG_0038.JPG

IMG_0046.JPG

IMG_0055.JPG

IMG_0062.JPG

IMG_0063.JPG

IMG_0077.JPG

19 marca 2019 r. uczniowie klas V, VI i VI uczestniczyli w spotkaniu z Panem Piotrem Rychłym pn. „Wirtualne życie – realne problemy”. W sposób przystępny prelegent omówił z dziećmi zalety i wady internetowej rzeczywistości. Szczególną uwagę poświęcił zjawisku, jakim jest hejt, m.in. wyjaśnił uczniom, gdzie kończy się krytyka, a zaczyna znieważanie oraz jakie są konsekwencje hejtu.